Az elmúlt évtizedekben a szív- és érrendszeri betegségek világszerte a vezető halálokok közé emelkedtek!
Magyarországon is hasonló a helyzet, és bár sokan a genetikai hajlamot okolják, valójában sokat teszünk azért, hogy a betegségek kialakuljanak bennünk.
Az életmódunk, beleértve a helytelen táplálkozást, a stresszt, a rohanó életvitelt és az alváshiányt, mind hozzájárulhatnak az érrendszeri betegségek kialakulásához. Az egészségtelen étrend magas koleszterinszintet és magas vérnyomást okozhat, amelyek károsíthatják az artériákat és elősegíthetik az érelmeszesedést. A stressz és a rohanó életvitel szintén negatívan befolyásolja az érrendszer egészségét, és növelheti a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát. Az alváshiány is összefüggésbe hozható az érrendszeri betegségekkel, mivel növelheti a vérnyomást.
Az érrendszeri betegségeknek sokféle formája lehet, beleértve az érelmeszesedést, a gyűjtőerek és a verőerek elzáródását, valamint a visszérbetegséget. Bár a kezelési lehetőségek nagyon változatosak lehetnek, a megelőzésnek még fontosabb szerepe van.
Sajnos az emberek gyakran nem veszik komolyan a szív- és érrendszeri betegségeket, mert nem érzékelik a tüneteket, vagy úgy gondolják, hogy az idősebb korosztályra korlátozódnak. Ez azonban messze nem igaz. Ezek a betegségek bárkit érinthetnek, és a megelőzés az egyik legfontosabb módja a kockázat csökkentésének.
Az orvosszakértő: dr. Jakab Tibor belgyógyász szakorvos és természetgyógyász orvos
Amiről szó lesz:
• Milyen okok állnak a szív- és érrendszeri betegségek kialakulása mögött
• Milyen tünetekből vesszük észre, hogy gond van?
• Érelmeszesedés, gyűjtőerek elzáródás, verőerek elzáródása, visszérbetegség,
• Visszafordíthatók-e az erek betegségei?
• Prevenció, de hogyan?